Alarm Sistemi ev ve işyerlerinde giriş noktalarına takılan (kapı, pencere vb.) sensörler aracılığıyla algılanan hareketin kontrol paneline sinyal olarak iletilmesi ve sesli uyarı vermesi prensibine dayanır. Hep Güvenlik  olarak en basit haliyle kontrol paneli, tuş takımı, siren ve sensörlerden oluşuyor. ihtiyaç veya isteğe bağlı olarak sensör sayısı Hep Güvenlik tarafından arttırılabiliyor ve alarm haber alma merkezine bağlanıp 7/24 izleme yapılabiliyor.

hirsiz_alarm_sistemi

Manyetik kontaklar ile kapı ve pencerelerin açık/kapalı bilgisi, PIR dedektör ile ortamda oluşan hareketler, cam kırılma dedektörü ile cam kırıldı bilgisi gibi bilgiler panele sinyal olarak iletilir.

Hep Güvenlik Alarm Sistemleri ile gaz algılama, su basma, duman dedektörü de bağlanarak gaz sızıntısı, su baskınları, yangın algılama gibi fonksiyonlar da kullanılabilir. Acil durumlarda panik butonu vasıtasıyla direkt olarak ambulans ya da itfaiye yönlendirmesi sağlanabilir.

Sistem algılama yaptığında iç ve dış sirenler aracılığıyla sesli uyar verebilir. Aynı anda önceden belirlenen acil durumlarda ulaşılacak kişiler sistem tarafından otomatik olarak aranabilir ya da SMS gönderilebilir. Sistem Kamera Sistemi ile birlikte çalışarak oluşan alarmın video görüntüsünü cep telefonuna ya da e-posta adresine gönderebilir. Bu özellik, bir kapının ya da pencerenin alması, ortamda duman algılanması vb. durumlarda alarmın gerek olup olmadığının teyit edilmesi bakımından önemlidir.

Alarm Sistemleri kablolu veya kablosuz olarak kurulabilir. Sistem telefon hattı, GSM modülü veya internet hattı üzerinden de haberleşebilir.

Hep Güvenlik Alarm Sistemleri sizi;

Hırsızlardan: Sensörler, manyetik kontaklar ve sirenler evinizin veya işyerinizin giriş çıkışlarını denetleyerek hırsıza karşı maksimum koruma sağlar..

Yangından: Kullanacağınız duman ve ısı sensörleri evinizde veya iş yerinizde çıkabilecek yangın tehlikesini algılar ve sizi uyarır.

Çevresel Tehlikelerden: En sık karşılaşılan örnekler su baskınları ve gaz kaçaklarıdır. Alarm sisteminiz su baskınları, boru kaçakları gibi durumlarda alarm uyarısı vererek sizi uyarır. Alarm sistemleri koruma değil, sirenler vasıtası ile caydırma ve uyarma görevini üstlenirler.

Alarm sisteminin yalnızca uyarmasını değil, gerekli kişilere ulaşarak korumasını sağlamak isterseniz paneliniz internet üzerinden veya sabit hat üzerinden haber alma merkezine bağlamanız gereklidir. Bu şekilde, ilgili durumlarda evinize derhal polis, itfaiye, ambulans gibi yetkili kişiler yönlendirilecek ve hızla sorun ortadan kaldırılmaya çalışılacaktır.

Alarm takip izleme sisteminin kullanıcıya sunduğu kolaylıklardan biri de bölgelere ayrılarak hangi alarm uyarısının evin veya iş yerinin hangi kısmından geldiğini anlayabilmenizi mümkün kılmasıdır. Ayrıca yan yana birden fazla ofisiniz varsa alarm panelinizi ortak kullanabilirsiniz; bu da sistemin size sunduğu ekonomik kolaylıklardan biridir. Bunun için ikinci ofisinize yalnızca bir adet tuş takımı almanız yeterli olur.

Sistem kullanıcılarına farklı şifreler verip personel denetimini de yapabilir, giriş çıkış saatlerini, yapılan işlemleri raporlayabilirsiniz.

Alarm Sistemlerinde Hep Güvenlik sistemlerinin sunduğu alarm panelleri (tercihe göre)hibrit özellikte olup, hem kablolu hem de kablosuz çalışabilmektedir. Kablolu sisteme takılan kablosuz modül ile panelin bölge sayısı arttırılabileceği gibi sistemde kablosuz ürünler de kullanılabilir.

 

Alarm haber alma merkezi ne yapar?

 • ALARM SİNYALLERİNİN İZLENMESİ

Alarm sisteminin üretmiş olduğu tüm sinyallerin (yangın, hırsızlık, su baskını, gaz kaçağı, panik alarmı, sağlık alarmı, duress code, sabotaj, açılış, kapanış, test sinyali, elektrik kesintisi gibi) PSTN (Telekom Hattı, GSM / GPRS – TCP/IP gibi iletişim araçları üzerinden Alarm İzleme Merkezine ulaşması ve ulaşan bu sinyallerin  İzleme Merkezi  Receiver ve Otomasyon Yazılımı aracılığı ile filtre edilerek operatörler tarafından gerekli emniyet birimleri ve abonelere bildirilmesi

 • PANİK ALARMI (GASP/SOYGUN)

Sessiz alarmdır. Mekanda alarm çaldırılmadan izleme merkezine sinyal gönderilir.
Panik alarmı alınan adrese derhal emniyet birimleri yönlendirilir.

 • BASKI ALTINDA (DURESS CODE)

Sisteme girilen bu şifre mekanda alarm çaldırmamakta olup; izleme merkezine içeriye  zorlama şifresi ile girildiğine dair sinyal göndermektedir. Sinyalin  alındığı adrese derhal emniyet  birimleri yönlendirilir.

 • YANGIN ALARMI

Belirtilmiş olan adrese en yakın İtfaiye birimi yönlendirilir, Aboneye bilgi verilir.

 • HIRSIZLIK ALARMI

Hırsızlık alarmı durumunda belirtilen adrese emniyet birimleri yönlendirilir ve eş zamanlı olarak aboneye bilgi verilir.

 • SAĞLIK ALARMI

Panel veya kumanda üzerinden gelen sinyal doğrultusunda belirtilen adrese ambulans  yönlendirilir. Belirtilmiş olan yakınlarına bilgi verilir.

 • SU BASKINI ALARMI

Aboneye bilgi verilir, gerekli durumlarda Akom’a (afet koordinasyon merkezi) bilgi verilir.

 • GAZ KAÇAĞI ALARMI

Gaz kaçağı alarmı alınması durumunda aboneye bilgi verilir, gerekli durumda bölge gaz dağıtım şirketine (igdaş , ego gibi) ve itfaiye birimlerine bilgi verilir.

 • SABOTAJ ALARMI

Belirtilen adrese emniyet birimleri yönlendirilir, aboneye ve teknik servise bilgi verilir.

 • ZAYIF AKÜ SİNYALİ

Abone ve teknik servise bilgi verilerek sistemin çalışır vaziyette bulunması sağlanır.

 • ELEKTRİK KESİNTİ SİNYALİ

Sistemin kurulu olduğu mekandan alınan elektrik kesinti sinyali abonenin isteği  doğrultusunda  gerekli  yerlere bildirilir.

 • ALARM SİSTEMİ AÇILIŞ TAKİBİ

Belirtilen saatler dışında sistemin açılması (mesai saati dışında, tatil günlerinde vs.) ve/veya belirtilen saatte alarm sisteminin açılmaması durumunda aboneye bilgi verilmesi.

 • ALARM SİSTEMİ KAPANIŞ TAKİBİ

Belirtilen saatte alarm sisteminin kapanmaması veya belirtilen saatten önce kapanması durumunda aboneye bilgi verilmesi.

 • RAPORLAMA

Alarm sisteminden İzleme Merkezine ulaşan tüm sinyaller ve bu sinyallerin değerlendirme raporları abonelere haftalık olarak e-posta ile ulaştırılır, Ayrıca Boğaziçi aboneleri raporlarına ve sistem bilgilerine şifresi ve parolası ile internet üzerinden 24 saat boyunca ulaşabilirler. Raporlar üzerinden sistemin hangi tarihte ve saatte kim tarafından devre dışı bırakıldığı veya devreye alındığı, alınan alarm sinyalinde hangi birimlere bilgi verildiği detaylı olarak takip edilebilir